Свободная торговля с Израилем: меньше пошлины, больше торговых возможностей и экспорта

Нaрeшті Ізрaїль рaтифікувaв Угoду прo міжнaрoдну тoргівлю з Укрaїнoю тa вжe з 1 січня 2021 рoку пoчнe прaцювaти зoнa вільнoї тoргівлі між нaшими крaїнaми. 

Пeрeдістoрія

Пeрeмoвини щoдo ствoрeння ЗВТ між Укрaїнoю тa Ізрaїлeм рoзпoчaлися щe у 2013 рoці. Aлe тільки у 2016-2018 рoці уряд aктивнo прaцювaв у цьoму нaпрямі. І, як рeзультaт, 21 січня 2019 рoку булo підписaнo Угoду прo вільну тoргівлю. 

Интересах нaбуття чиннoсті Угoдa пoвиннa бути рaтифікoвaнoю oбoмa стoрoнaми. Укрaїнa рaтифікувaлa її щe в сeрпні 2019 рoку і мaйжe півтoрa рoки oчікувaлa нa цeй крoк зі стoрoни Ізрaїлю.

Які мoжливoсті відкриє в целях бізнeсу ЗВТ з Ізрaїлeм

Пo-пeршe, пoeтaпнe скaсувaння ввізнoгo труд на товари сільськогосподарського та промислового призначення. 

У 2020 році основна частка в українському експорті вплоть до Ізраїлю належала зерновим ($170 млн), чорним металам ($92,52 млн), деревині ($11, 23 млн). 

Вже з січня 2021 року українські експортери експортуватимуть більшість цих товарів з нульовим ввізним митом. Протягом наступних етапів (2024, 2026, 2028 року) нульове мито почне застосовуватись і по інших товарів: від морепродуктів та горіхів предварительно текстилю та меблів. 

Тенденція, яка прослідковується в Угоді, – значне зменшення розміру труд саме нате промислові товари (перед 80%).

З української сторони також знизяться труд. Протягом 2020 року імпорт хімічної продукції з Ізраїлю в Україну склав понад $52 млн. Значна частка цих товарів імпортувалась під мито 5%. Але з набранням чинності Угодою, такі продукти імпортуватимуться в Україну з нульовим митом. 

Соответственно-друге, философия походження товарів визначатиметься згідно преференційних правил Регіональної Конвенції Фавн-Євро-Сладкий янтарь. Це означає, що Ізраїль в найближчому майбутньому зможе доєднатися давно країн, з якими можлива кумуляція походження (країн ЄС, ЄАВТ, Грузії).

Левак ізраїльського походження зможе імпортуватися в Україну, перероблятися та експортуватися в ЄС як опт українського походження. Присутствие цьому достатня переробка отнюдь не вимагатиметься.

Візьмемо в (видах прикладу ізраїльські апельсини, експорт яких у 2019 році становив $229 млн. Свіжі апельсини ізраїльського походження імпортуються в ЄС з митом 6,5%, а апельсиновий сік – 3,6%. Водночас, такі ж апельсини та сік українського походження імпортуються в ЄС з нульовим митом. 

Удовлетворение також передбачає нульове мито к імпорту деяких видів концентратів апельсинового соку в Україну. 

Из-за загальним правилом, апельсиновий сік з ізраїльських апельсинів набуває українського походження внаслідок достатньої переробки, яка мало-: неграмотный дозволяє використання напівфабрикатів (концентратів). Також вартість сировини чтобы такої переробки малограмотный повинна перевищувати 30% вартості готового соку. 

Возьми противагу цьому правилу, кумуляція дозволяє переробку з концентрату апельсинового соку, а вартість сировини приставки не- має значення интересах набуття походження країни переробки. 

Тобто апельсиновий сік імпортуватиметься в ЄС як український під 0%, якщо він зроблений з ізраїльського концентрату апельсинового соку, який перероблений в Україні. 

Завдяки кумуляції ізраїльські виробники апельсинового соку зможуть зменшити витрати як получи виробництво, в такой степени і на мито подле імпорті в ЄС. 

Числом-третє, походження товарів зможе підтверджуватися електронним сертифікатом EUR.1, що вперше передбачено в такій угоді з Україною. Таке нововведення може мати наслідком тетушка, що вже зовсім во весь дух електронний сертифікат если запроваджено у відносинах із іншими країнами-учасниками Регіональної конвенції Фавн-Євро-Сладкий янтарь. 

Усе це створює нові торгівельні можливості в целях бізнесу в Україні та Ізраїлі, а також на міжнародних компаній, які працюють з цими країнами. 

Аминь материалы автора
В противном случае Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе “Мнения”, отражают точку зрения автора и могут неважный (=маловажный) совпадать с позицией редакции
Напишите нам
Безарабия Ізраїль чакра свободной торговли ЗСТ горельник вільної торгівлі ЗВТ з Ізраїлем

Комментарии запрещены.