Почему бизнесу важно заботиться об экологии и сколько это стоит. Опыт WOG

Ситуaція із зaбруднeнням нaвкoлишньoгo сeрeдoвищa в Укрaїні прoстo кaтaстрoфічнa – лишe 5% вирoблeниx у крaїні відxoдів нaпрaвляються нa пeрeрoбку. Тoді як в ЄС щoрічнo пeрeрoбляється дo ⅔ всіx відxoдів, чaстинa з якиx викoристoвується с целью вирoбництвa тeплoeнeргії.

Тoму сьoгoдні eкoлoгічнa відпoвідaльність бізнeсу стaє всe чaстішe трeндoм, який пoчинaє рoзгoртaтися в Укрaїні. Тим вaжливішe гoвoрити прo існуючі пoзитивні приклaди, і пoкaзувaти, щo брaти нa сeбe відпoвідaльність зa збeрeжeння eкoлoгії пoвинні тa мoжуть нe тільки влaсники шкідливиx підприємств.

«С целью WOG турбoтa прo нaвкoлишнє сeрeдoвищe – нe прoстo чaстинa бізнeс-стрaтeгії, цe нaшa oсoбистa відпoвідaльність. Усі ми – укрaїнці, і xoчeмo, щoб нaші діти жили в eкoлoгічнo блaгoпoлучній крaїні. A тoму, як прeдстaвники вeликoгo бізнeсу, xoчeмo свoїм приклaдoм нaдиxнути людeй відпoвідaльнішe стaвитися дo нaвкoлишньoгo сeрeдoвищa і більш рaціoнaльнo викoристoвувaти прирoдні рeсурси», – гoвoрить курaтoр EКO-плaтфoрми і дирeктoркa з кoмунікaцій WOG Oлeнa Oсипчук.

Зaсмічeнa Укрaїнa

Екологія — болюча интересах України проблематика. Чорнобиль, мало-: неграмотный найсучасніші технології видобутку корисних копалин, величезна частка «брудної» вугільної енергетики, старі й неефективні очисні споруди сверху виробництвах… У нас чимало глобальних проблем, які забруднюють повітря, ґрунти та воду, і дескать виправлення ситуації коштує мільярдних інвестицій. Проте є одна предмет внимания, на вирішення якої може впливати кожен свідомий громадянин та кожен відповідальний бізнес.

Це — сортування й переробка сміття. І як плод – зменшення кількості сміттєзвалищ за країні. Адже сьогодні в Україні налічується 6 тисяч легальних сміттєзвалищ і близько 30 тисяч нелегальних — такі є біля кожного села.

Якщо звалище організоване, потрібно без труда стежити вслед ним і тримати в нормі, але якщо стихійне — ведь і вода, і дно будуть забруднені, выгода там учащенно виникають пожежі при помощи самозаймання, які забруднюють повітря. Пожежі виникають насквозь наявність серед пластику й решти сміття майже 50% органіки. Саме органіка минуя доступу кисню призводить вплоть до утворення метану – легкозаймистого газу, що в 30 разів більше ніж СО2 накопичує погода шемчет. В Україні сьогодні 99% сміттєзвалищ без- відповідають екологічним вимогам, а перевантажених серед них налічується близько 25%», розповідають еко-експерти. І додають, що ще з 1 січня 2018 року законодавство України забороняє вивезення органічних відходів держи сміттєзвалища, проте цією забороною нехтують точка в точку у всіх містах України, адже ні належне сортування, ні належна переробка сміття сьогодні в Україні неважный (=маловажный) налагоджені.

Друге життя випитої кави. І малограмотный тільки

Тетунька, що сміттєпереробна ніша в Україні геть мало-: неграмотный заповнена констатують і в компанії WOG, яка нещодавно запустила ЕКО-платформу «Перед природи з волей». В рамках платформи мережка збирає і віддає сверху утилізацію батарейки, встановила (поки в рамках пілотного проєкту в Києві) сортувальні баки получи и распишись 34-х заправках, а також почала переробляти кавову гущу, яка залишається в кавомашинах після приготування напоїв. І єдине, у що поки впираються масштаби програми — потужності пользу кого переробки.

Олена Осипчук, куратор ЕКО-платформи і директорка з комунікацій WOG:

«В Україні дуже мелкий вибір компаній, які можуть стати партнерами у реалізації еко-проєктів, ініційованих нашою мережею. Яскравий застежка – це збір відпрацьованих батарейок. Розуміючи, яку шкоду навколишньому середовищу вони наносять, ми встановили получай своїх заправках бокси к їх збору. Проте стикнулися із ситуацією, що в Україні жодна компанія безлюдный (=малолюдный) проводить правильної переробки батарейок. Довелося виокремити місце получи складі, -де вони накопичувалися. Хоть до того часу, поки минулого року ми безлюдный (=малолюдный) познайомилися з проєктом «Батарейки, здавайтеся!» та доєдналися после їх ініціативи з відправки батарейок получи переробку получи и распишись завод у Румунію».

Згодом WOG ухвалив рішення оборона запуск повноцінного проєкту в партнерстві з «Батарейки, здавайтеся!» – відтепер для заправках точно по всій країні встановлені контейнери на збору відпрацьованих батарейок. А це означає, що здати свої батарейки надійно зможуть також мешканці сіл та віддалених районів України, пользу кого яких раніше ця можливість була обмежена. Предварительно речі, лише 1 батарейка здатна отруїти в середньому 16 квадратних метрів родючого ґрунту. Надійну переробку зібраних держи WOG батарейок гарантує рух «Батарейки, здавайтеся!» – вони відправлятимуться получи и распишись спеціалізований фабрика GreenWEEE в Румунію.

«Батарейки, здавайтеся!» — чи безграмотный єдиний в країні проєкт, який займається проблематикою утилізації батарейок в комплексе та ефективно. Така ж ситуація і з сортуванням відходів – монополістом возьми даному ринку є компанія «ЕКОСТОК». Саме по них відправляється відсортоване сміття з баків, установлених для АЗК WOG, — папір, коласта та скло. «Ми повинні бути впевнені, що відходи ретельно досортовуватимуться та відправляться нате подальшу переробку, – зазначила Олена Осипчук. – Сьогодні ми працюємо по-над продовженням проєкту з відповідального сортування відходів соответственно всій мережі».

«А з кавовою гущею аминь ще складніше – у нашій країні цей фасон діяльності получи и распишись початковому етапі. Вибір компаній, які мають виробництво з переробки макухи, досить обмежений. А ті, що є, мають недостатні потужності возьми виробництвах», — констатує попечитель ЕКО-платформи WOG.

Багато хто думає, що кавову гущу можна невзыскательно викидати. Проте це далеко не рекомендується. Макуху також потрібно как положено утилізувати ли переробляти. Адже вона закислює ґрунт та быть взаємодії з іншими відходами утворює небезпечні воитель против неверных.

Тому наразі с целью підвищення ефективності утилізації кавової гущі WOG працює у двох напрямках. Перший — переробка макухи в ЕКО-підстаканники, які повертаються получи заправки. (тутовое партнер мережі – молода та амбітна українська еко-компанія Blu Ocean Solutions (BOS).

«У співпраці з BOS ми далеко не обмежуємося тільки виготовленням ЕКО-підстаканників. Поуже зараз получи заправках Києва та області ми пропонуємо клієнтам замість пластикової соломинки пользу кого напоїв її екологічний тождество з паперу від BOS. Незабаром ними можна если скористатися в містах-мільйонниках, а згодом – в об’єктах сообразно всій мережі. Також в планах нате 2021 рік – запускание на базі потужностей BOS виробництва ЕКО-кришечок в (видах горнят», – ділиться Олена Осипчук.

Другий напрямок з переробки кавової гущі – це спільний проєкт з луцькою компанією «Поручейник», яка використовує макуху ради виготовлення біогумусу, який містить у своєму складі унікальний совокупность ґрунтових мікроорганізмів, вітаміни та біологічно активні ферменти, які стимулюють ріст і розвиток рослин. Його використовують во (избежание підживлення квітів, фруктових дерев, овочів і газонів, збільшуючи урожайність сільгоспземель сверху 30-40%.

Сучасне органічне добриво виготовляється із допомогою Каліфорнійських черв’яків. Вони переробляють зіпсовані овочі та фрукти, залишки готової їжі, скошену траву та опале листя, картон, паперовий посуд і ще багато іншого – всі ті відходи, що возле неправильній утилізації створюють екологічну катастрофу.

Вартість еко-свідомості

«Таким чином, принаймні, з кавою — а наші клієнти щоденно випивають понад 70 тисяч порцій кави получи и распишись WOG, тож гущі в машинах залишається чимало — ми приходимо по безвідходного виробництва. Вона разве отримує друге життя, і стає екологічними підстаканниками, які потім швидко розкладаються вне жодної шкоди на навколишнього середовища. Аль — органічним добривом. Сподіваюся, наші клієнти також почнуть обирати паперові трубочки замість пластикових. А завдяки сміттєвим бакам нате наших заправках, частіше згадуватимуть оборона важливість сортування сміття», — балакать Олена Осипчук, і додає, що застежка еко-ініціатив WOG повинен підштовхнути накануне більшої відповідальності безграмотный тільки споживачів, але й бізнеси. «Ми хочемо своїм прикладом надихнути людей відповідальніше ставитися до самого навколишнього середовища і більш раціонально використовувати природні ресурси», — додає вона. После її словами, інвестиції в реалізацію проєктів ЕКО-платформи «После природи з по собственному желанию» у 2020 році WOG склали понад 5 млн грн.

Си, ще 5 років тому можна було почути: це неможливо, український бізнес ніколи отнюдь не фінансуватиме переробку відходів, поки його безграмотный зобов’яже закономерность. Та приклади WOG та ще кількох великих компаній доводять протилежне. І пусть себе бути екологічно-відповідальним бізнесом – поки що свідомий вибір досить невеликої кількості компаній, хочеться вірити, що черезо 5 років подібні кейси сприйматимуть приставки не- як щось екзотичне, а як частину обов’язкової корпоративної буденності, сверху кшталт сплати податків.

Если нет Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.








Напишите нам
природоохрана wog экологичный торговля

Комментарии запрещены.