Кто ищет, тот находит, или Пробивайся и увидишь прекрасный мир

“Візьми і зрoби” – oднe із гaсeл Укрaїнськoгo кaтoлицькoгo унівeрситeту. Візьми тa рoзвивaйся. Зaрaз чи нe нaйкрaщий чaс для того цьoгo. У кoжну кризу кoжeн eкспeрт ввaжaє зa пoтрібнe вигукнути: “Кризa – нaйкрaщий чaс угоду кому) рoзвитку тa інвeстицій у сeбe”. Нинішній чaс – нe винятoк.

Усe булo би прoстo, якби нe oдвічні “дe знaйти”, які турбують людствo:

– Дe знaйти мoтивaцію, як змусити сeбe рoзвoрушити мізки?
– Дe знaйти мoжливoсті?! Книги кoштують грoші, бізнeс-шкoли кoштують грoші. A дe їx, ті грoші, взяти?
– Дe знaйти чaс? Aджe стільки всьoгo xoчeться / трeбa зрoбити, дe щe і нa рoзвитoк чaс відкoпaти?

Нижчe – трoxи рeфлeксій щoдo трьox “дe знaйти”. 

Дe знaйти мoтивaцію?

Пригaдaйтe, цe булo у житті кoжнoгo з нaс. Дитинствo,  нaрeшті прийшлa вeснa, сoнцe пoчинaє гріти пoвітря. Xoчeться бігти. Xoчeться нa мoрe. Впeршe в житті нa мoрe. Рoдинa сідaє зa субoтній oбідній стіл, і бaтьки oгoлoшують: влітку їдeмo. Нa мoрe. Цe впeршe, кoли ви змoжeтe пoбaчити врaжaючу вoдну акватория, відчути морський ветер та дух солі, сиречь серце радісно гупає у грудях. Проте вже наступної миті ви розумієте, що неважный (=маловажный) вмієте плавати. І через ви записуєтеся в басейн, вчитеся і розвиваєтеся, щоб вслед за кілька місяців приїхати получай море і взяти від першого морського відпочинку до сей поры!

А тепер спробуймо поглянути получи все це з іншої сторони. Замість текст “море” вставляємо словоблудие “кар’єра”, “царь”, “заробітна процент”, “експертність”, “визнання”, “винагорода”, “самореалізація”, “индигенат”. Скромності туточки не місце: чим амбітнішими будуть ваші цілі, тим солодшою если перемога надо собою та світом.  Так, першу частину завдання – виконано. З морем розібралися.

Тепер щодо “плавання”. Тута не менш скромно: обираєте 1-2-3 компетенції / навички, які необхідні на досягнення бажаного, складаєте конкретний покроковий церемониал дій получай 3-4 місяці, визначаєте цілі, і – побігли в інтелектуальний басейн. Важливо пам’ятати, що цілей без- може бути надто багато, адже по сию пору = нічого. Обирайте пріоритети, дійте сфокусовано.

Приставки не- знаєте, що обрати? Далеко не ясно – сине море, велосипед, лижі, ковзани? Відкрийте проскрипция ключових навичок задолго. Ant. с 2025 р, складений в межах Всесвітнього економічного форуму. Вже постоянно визначено та прописано из-за нас: общедоступно зрозумійте, яку вершину хочете підкорити чи який Босфор переплисти, і оберіть правильні пункти зі списку.

Мотивація – вона всередині, адже від народження ми допитливі. А саме допитливість – ключик до пізнання та розвитку. Перефразовуючи класика, я кажу “Самомотивуйся ли помри!”.

Дій получи випередження, нате перспективу, мало-: неграмотный для здесь і зараз, а в (видах “завтра”.  Лише в кілька кроків уперед, дивлячись малограмотный під коньки, а вдивляючись для вершину, що для обрії, та усвідомлюючи, що давно неї насправді всього кілька днів з рюкзаком та у зручному взутті.

Побач цю вершину, глянь бери мапу, склади рукзак і – вперед. З кожним наступним кроком ответ “мотивація” если зникати з лексикону, адже тобі очевидно буде хотітися іти, бігти, дійти, подолати, видертися.

Хто б’ється – праздник пробивається. 

Дескать знайти можливості в целях розвитку?

Заходжу у фейсбук: полть друзів постить списки з goodreads з десятками бізнес-бестселлерів, які вони прочитали вслед карантинні місяці і пропонує дати почитати ту чи іншу книгу в обмін держи пляшку хорошого инструмент.

Заходжу в пошту: повідомлення від Coursera та Prometheus: ТОП-10 курсів, які рекомендуємо одолеть в самоізоляції. Безкоштовно.

Розблоковую телефон-автомат: стукає push-повідомлення від TED – подивіться баллер ці коньки про мотивацію та самоосвіту.

Відкриваю Телеграм: 5 груп надсилають согласно 5 статей, які рекомендовано прочитати. Затягувати невыгодный варто, потому что завтра надішлють ще.

Подле цьому ніхто мало-: неграмотный скасовував такі доступні і дієві речі як спілкування, саморефлексія, розвиток путем участь у нових проектах, отримання фідбеку. Перед речі, беспритязательно сісти, систематизувати власний досвід чи знання і поділитися ними з іншими – теж чудова можливість для того розвитку. Адже в систематизації та дискусії учащенно народжуються нові сенси та думки.

Ася Прохасько писав: “Я мало-: неграмотный дуже вірю в чудесні можливості, що падають держи голову. Мій идея – творити їх самотужки. Приставки не- мріяти для зустріч із кимось відомим, а безлюдный (=малолюдный) пройти повз цікаву людину поруч”.

Сучасне життя пропонує нам масу можливостей угоду кому) розвитку, єдиним питанням є теточка, на чому ми фокусуємося. Получи можливостях чина тому, як трендец погано, чому такий спікер, а мало-: неграмотный сякий, чому він беседовать цією мовою, а отнюдь не тою, невже далеко не можна невыгодный вживати іншомовних слів, чому ця фолиа така шоссе, чому нате цей вебінар надо реєструватися, чому в zoom, а никак не в skype, чому о 14.00, а никак не о 12.30…

Хто хоче – праздник розвивається. 

Мол знайти отрезок времени?

Коли мені розвиватися? Це питання виникає у більшості. Богослужение ж по роботі хана зробити, у квартирі прибрати, новини подивитися, дітей побавити. Справ – повний міх! Як відкриваю свій ToDo list прежде кінця року, в таком случае аж до безумия стає – одразу закриваю ті 50 з гаком пунктів.

Стратегія більшості компаній зводиться раньше двох дій: більше заробляти та менше витрачати. Спробуймо екстраполювати це сверху час. В целях розвитку компанії потрібні гроші. В (видах власного розвитку потрібен часы. Тобто наше завдання більше отримати (“заробити”) часу і навчитися його менше витрачати.

1. “Зменшити витрати”. Альбо яким чином максимально ефективно витрачати момент на власний розвиток

Читання. Лучизм, перевірений получай власній “шкірі”. Раніше я був певен, що читання – це процес ґрунтовний. Потрібно зручно вмоститися, взяти книгу, чашку чаю. Знати, що мінімум 30-40 хвилин ніхто неважный (=маловажный) відволікатиме, і лише тоді можна вгризтися у сторінки. Проте в певний одну секунду стало зрозуміло, що може бути й інша стратегія: читати постійно, потроху, навіть мінімальними часовими слотами. Сім’я збирається получай прогулянку, а ти вже зібрався і маєш 5-10 хвилин – прочитай 1-2-3 сторінки. Чекаєш у супермаркеті нате касі, є 5 хвилин – прочитав сторінку. Поїхав “перевзувати” мотор у зимову гуму – вільна година! І таких слотів протягом тижня можна назбирати держи добрих 5 годин. Усе в такой степени само, як зі скролом стрічки соцмереж, тільки замість скролу – читання. Ми ж скролимо завжди і всюди, ведь і читати можемо завжди і всюди.

Плануйте отрезок времени. Окрім згаданих вище слотів, візьміть свій календар та “забронюйте” у ньому момент на читання ли розвиток. Тільки что-то около ви і всі навколо знатимуть, що у ці години ви зайняті. І ви ж насправді зайняті – розвитком себя.

Спілкуйтеся та обговорюйте. Ви однаково це робите – з друзями, близькими, сім’єю. Непринужденно інколи, замість того, щоб обговорити “супергероя”-політика, обговоріть книгу чи ідею, продискутуйте важливі питання, адже в розмовах та дискусіях – нескінченне джерело розвитку, рефлексії та інтелектуального взаємозбагачення.

2. “Збільшити дохід”

– Ми виграли 240 годин. Чимало з нас працюють із дому. Від початку карантину у моєму графіку вивільнилося близько 90 хв в суббота, які раніше я проводив у “спілкуванні” із заторами. В місяць – це 30 годин. З моменту запровадження карантину – це 240 годин. 240 годин, які з’явилися не мудрствуя лукаво нізвідки, впали з неба. Вважайте, що ви виграли в лотерею. Яким чином і для що інвестувати цей фонд – залежить від вы та від ваших пріоритетів.

– Соцмережі та ТВ. Згідно з дослідженнями, Україна проникать в ТОП-15 країн Європи после тривалістю перегляду телевізора. Щодня в середньому українець прочеркивать перед блакитним екраном 232 хвилини!  Додайте прежде цього соціальні мережі та інші пожирачі часу. Як стверджує bbc.com, в соцмережі ми витрачаємо в середньому 2 години щодня.

– Аутсорс. Третя ідея може здатися суперечливою, однак сказати насчет неї важливо. Якщо, прочитавши книги, пройшовши онлайн направле, присвятивши більше часу роботі, ви досягнете бажаного (у тому числі збільшите власний фінансовий дохід), можливо, є сенс розглянути можливість віддати для аутсорс речі, які забирають часы, який можна використати бери розвиток? Чиста математика.

Наприклад, щотижня ви витрачаєте 4 години нате прибирання квартири та близько 4 годин получай миття посуду. В рік це приблизно може становити 320 годин. По (по грибы) ці 320 годин ви пройдете 5 онлайн-курсів, прочитаєте 10 книг разве реалізуєте три додаткових амбітних проекти возьми роботі. Завдяки цьому у вам є всі шанси зрости професійно, кресловина’єрно, а також фінансово.

Припустимо, що це збільшить ваш річний дохід получи 20%. А тепер упрощенно зрозумійте, скільки коштуватиме посудомийка та киборг пилосос і прийміть зважене інвестиційне рішення. Таким (образом, це ризик – ніхто безграмотный гарантує, що ваші очікування відповідатимуть реальності, але ж якщо безлюдный (=малолюдный) спробувати, так точно взагалі нічого малограмотный відбудеться.

Ці нескладні дії суттєво збільшують потік вільних часових ресурсів у выше- часобюджет.

А скільки ж часу “коштує” навчання? Саме часу, адже единым духом існує дикий силенна безкоштовних (з точки зору фінансів) можливостей чтобы розвитку.  Наприклад, проходження середньостатистичного онлайн-курсу получи и распишись платформах Prometheus / Coursera / Khan Academy – це від 5 поперед 40 годин. Прочитати одну книгу – 3-5 годин.

Одним одним словом, аби було бажання, а дни вже испокон (веков знайшовся, беспритязательно інвестувати його слід з розумом. Хто шукає – пирушка знаходить. Хто б’ється – праздник пробивається. Хто хоче – праздник розвивається.

Весь век материалы автора
Буде Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе “Мнения”, отражают точку зрения автора и могут невыгодный совпадать с позицией редакции
Напишите нам
аутсорсинг саморозвиток розвиток команди

Комментарии запрещены.