Хлеба и зрелищ! Развивать креативные сферы – еще та задача. Особенно, в коронавирус

21 грудня, прeзидeнт Вoлoдимир Зeлeнський підписaв зaкoн № 962-ІX щoдo дeржaвнoї підтримки культури, туризму тa крeaтивниx індустрій. Тaкe рішeння, бeз пeрeбільшeнь, – руx впeрeд ради сфeр, яким у кoрoнaвірусний чaс нaйвaжчe. Прийняття цьoгo зaкoну – нaoчнa дeмoнстрaція рoзуміння ціннoсті исполнение) Укрaїни крeaтивниx підприємців тa крeaтивниx індустрій зaгaлoм. 

Лoкoмoтив eкoнoміки Укрaїни з нeрoзкритим пoтeнціaлoм 

Крeaтивні індустрії нe вaртo нeдooцінювaти, як і їxній вплив нa фoрмувaння ціліснoї сaмoбутньoї дeржaви. Вoни – нeзaмінний eлeмeнт укрaїнськoї eкoнoміки і вжe зaрaз дaють 3,7% дo ВВП крaїни. Вaртo кoнстaтувaти oднoзнaчнo – їxній пoтeнціaл у пoвній мірі дo сиx пір нe рoзкритий. 

Oкрім eкoнoміки, крeaтивні індустрії – цe прo іннoвaції, імідж, глoбaльність, визнaння у світі тa ідeнтичність. Aлe пeрeдусім – цe миряне. Укрaїнці, які свoєю oригінaльністю тa ідeйністю зaxoплюють і дивують тисячі грoмaдян як нaшoї, тaк і іншиx країн. І в целях виробництва продукту – мало-: неграмотный потребується жодних природних ресурсів, як нафти, наприклад. Целое базується виключно держи людському таланті. 

Ми вже й мало-: неграмотный помічаємо, як повноцінно оточили себя здобутками творців. Щодня слухаємо музику, дивимося фільми та серіали (альбо телебачення), читаємо книжки, купуємо одяг, картини, ходимо для виставки, лекції. Усе це – креативна економіка. 

А тепер уявіть собі, чим ви би займалися під момент карантину вдома? Кроме усіх напрацювань режисерів, художників, дизайнерів, музикантів, діджеїв? Тим никак не менш, невыгодный всі готові платити ради своє дозвілля і розваги. Але «хліба та видовищ» потребують. По того ж, настільки якісно зроблених, як у Європі чи Америці. 

Предварительно речі, ради закордон. Относительно наші таланти знають і держи міжнародній арені – в Україні знімають відеоролики світові коньяк (Playstation, Apple), музичні артисти приїздять і знімають кліпи (Nothing But Thieves, Miley Cyrus, Hurts), зірки одягаються в українських дизайнерів (Госпожа, яка неодноразово плут капелюхи Руслана Багінського). 

Але це вистрілює поодиноко, адже немає чітко налагодженого процесу. Що ми і маємо змінити. 

Переломний 2020 рік: масштаби втрат та подальша будущий 

2020-й, беззаперечно, став переломним во (избежание кожного українця. Проте, це й рік нових можливостей та викликів. От запровадження карантинних обмежень, креативні індустрії, стали однією із найбільш вразливих сфер. Але вони змогли честь по чести зреагувати і підлаштуватися під зміни, трансформувавши свій вже звичний перебіг справ. 

Получай жаль, у переважної більшості в суспільстві панує думка, що интеллигентность та креативні індустрії – без- першочергові. Безо них но можна обійтися. Наслідком цього є низький рівень далеко не тільки культурної освіченості, а й середньостатичного освітнього рівня в країні загалом. З такою установкою упереджень потрібно боротися. 

Получи сьогодні ситуація достатньо непроста. Але її можна виправити, аби вберегтися від ще більших втрат. По (по грибы) попередніми оцінками даних індустрій, статистики податкових надходжень та точно по в\’їзному туризму, валютним надходженням, фізичним обмеженням щодо відвідуваності пользу кого закладів, збитки індустрії складають $3 млрд, це 2% від ВВП. 

Якщо приставки не- підійти перед проблем совокупно, прогнози в найближчі п’ять років невтішні – 10% втрати ВВП та доля ринку праці. Тим больше, наразі державні інвестиції сто марнуються. Рухаючись таким шляхом, адекватного результату приставки не- буде. Більш того, всі напрацювання  останнього року можуть зійти нанівець, а говорити для розвиток если взагалі неможливо. Тому, священнодействие діяти, змінюючи це. 

Державна підтримка, визнання Урядом та стратегія з розвитку 

Говорячи ради підтримку, необхідно зважати получай можливості економіки країни. 

З боку Міністерства культури та інформаційної політики працюємо по-над змінами давно кредитної  програми «5-7-9″, нарешті з 1 січня 2021-го починає діяти зменшена 7% cтавка ПДВ, запустили гранти інституційної підтримки від Українського культурного фонду та Українського інституту книги, створили майданчик угоду кому) діалогу влади, громадськості, партнерів та креативних підприємців, провівши міжнародний собрание Creative Ukraine. 

Дбаючи для найближчу перспективу, важливо безграмотный випускати з бачення глобальну мету і тримати средоточие на подальшому розвитку. Наша ціль – розробка стратегії з розвитку креативних індустрій та створення екосистеми креативного підприємництва, -де всі учасники процесу матимуть змогу комфортно співіснувати нате благо іншого учасника екосистеми. Взаємозалежна для взаємовигоду циклічність. І ми бери шляху накануне цього.

Галузь сильна і амбітна – доказом цьому є цифри. В Україні креативні індустрії щорічно генерують близько 97 млрд грн. У відсотковому співвідношенні це 3,7% доданої вартості. Перспективи угоду кому) популяризації ради кордоном також втішні – из-за рік індустрія забезпечила 20% приросту експорту. А вслед останні 10 років цей показник виріс утричі. У сфері задіяна і значна кількість кадрів: 4% від працюючого населення. Кожен 10 суб’єкт господарювання – креативний підприємець. 

Опора сектору – це творці та  митці, які створюють унікальний результат або послуги, завдяки незмінному ключовому ресурсу – власному. Оборона що я вже згадував получай початку.  Тобто перспективи угоду кому) росту неосяжні і основний рушій во (избежание змін – інвестиції. Присутствие чому як матеріальні, скажем і у вигляді уваги, визнання та підтримки. 

2020 рік показав, що попри виклики – рухатись на будущее время можливо. Тому важливо цей рух продовжити і, навіть супроти всього, раздражить до кінця. Задолго. Ant. с того ж, вагу креативних індустрій на країни має визнати власть. Потрібно звертати увагу получи и распишись потреби та проблеми, бути у постійному діалозі та у системній взаємодії усіх гравців створити умови пользу кого креативного підприємництва. 

Важливо усвідомити глобальну место креативних індустрій в трансформаціях як суспільства, беспричинно і бізнесу. Адже нові форми взаємодії, які виникають між творцем, митцем, виробником, дистрибьютором та споживачем створюють нові ринки, продукти, враження. І поступово споживач собственноручно (делать) стає творцем – в цьому йому допомагає інноваційна креативна екосистема, мешковатый набір навичок та спроможностей, усвідомлене бажання людей змінювати середовище свого буття. 

Наразі дуже важливо створити належні умови ради розбудови національної екосистеми креативних індустрій як складової глобальних мереж, простору спільнодії – такого собі ковчегу цінностей во (избежание реалізації найсміливіших ідей креативних підприємців з усього світу. 

Я бачу креативні індустрії драйвером невыгодный тільки економіки, а й України – містком в майбутнє.

До сего времени материалы автора
Если только Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе «Мнения», отражают точку зрения автора и могут маловыгодный совпадать с позицией редакции


Напишите нам
вертеп культура веранда телебачення олександр ткаченко мистецтво коронавирус креативні індустрії

Комментарии запрещены.