Області застосування нержавіючої сталі. Паркани і ворота з нержавійки
Технології виготовлення металевих виробів з нержавіючої сталі
Виробництво металевих виробів з нержавіючої сталі є високотехнологічним і трудомістким процесом, що передбачає використання спеціального сучасного обладнання та дотримання певної послідовності дій.
В першу чергу складається відповідний технічний проект, в процесі створення якого продумуються всі елементи конструкції. Складання проектів — завдання інженерів, що володіють творчим мисленням. Відсутність останнього не дозволить фахівцеві створити продукт, який найкраще, крім якості, буде мати привабливий зовнішній вигляд (зовнішня привабливість має істотне значення для металевих виробів з нержавіючої сталі, призначених для елементів декору та інтер’єру).
Виробництвом металевих виробів з нержавійки займаються спеціалізовані підприємства. У створенні продукції беруть участь тільки висококваліфіковані фахівці. Нержавійка — досить примхливий метал, для роботи з яким необхідний досвід і високий рівень професіоналізму. Замовити виготовлення воріт з нержавійки можна в компанії steellitem.com.
Для того щоб конструкції мали правильні пропорції, при складанні проектної документації використовуються комп’ютерні програми. Вони дозволяють розглянути майбутню деталь в розрізі, в 3D на початковому етапі, коли вона знаходиться в стадії розробки. Після того як проектна документації затверджена, нержавіючу сталь обробляють в кілька етапів:
- Надають потрібні розміри за допомогою різання з використанням гильотин або плазмового обладнання.
- Зварюють (з нержавейкою можна працювати як ручного дугового зварювання, так і за допомогою зварних технологій ММА і TIG).
- Виконують фінішну обробку (полірування, шліфування, фарбування).
Через трудомісткість процесу виготовлення нержавіючих воріт варто звертатися в спеціалізовані компанії, які мають необхідне обладнання і кваліфікованих фахівців.
Хімічна промисловість. З аустенитної нержавіючої сталі виробляють судини, ємності, магістральні трубопроводи, реактори і т. п. Ряд сфер хімічної промисловості вимагає використання високолегованих сталей з вмістом 4-6% молібдену. При виборі конкретного матеріалу враховують особливості і технологічні цикли виробництва.
Харчова промисловість. Залежно від виду і модифікації нержавійки з неї виготовляють вироби, що використовуються на різних стадіях харчового виробництва, починаючи з підготовки сировини до обробки і закінчуючи доставкою продукції споживачам.
Відповідно до міжнародних стандартів в металевих виробах з нержавіючої сталі, що вступають в безпосередній контакт з харчовими продуктами, повинно міститися не більше 2 мг / дм 2 нікелю і хрому. Деякі технологічні процеси допускають застосування тар, ємностей і обладнання, виконаних з високолегованої сталі. Для металевих виробів, які використовуються в харчовій промисловості, важливо, щоб їх поверхня не мала дефектів, відколів і нерівностей.
Целюлозно-паперова промисловість. Обладнання, станки та технологічні лінії, що використовуються для виробництва целюлозно-паперової продукції, в основному виготовляються з нержавіючої сталі марки 1.4401 (AISI 316). Відповідно до сучасних вимог до обладнання названа марка металу не завжди підходить. У складі сплаву має бути присутнім максимум 6% молібдену.
Електроенергетика. На всіх електростанціях, включаючи атомні, знаходять застосування металеві вироби з нержавіючої високолегованої сталі.
Екологія. Ця сфера активно розвивається, що тягне за собою модернізацію і переоснащення виробництв, покликані знизити негативний вплив на навколишнє середовище (зменшити кількість шкідливих викидів, забезпечити підприємства очисними лініями і т. п.).
Машинобудування. Практично на всіх етапах виробництва машин і механізмів використовуються металеві вироби з нержавіючої сталі. Ця галузь займається виробництвом ємностей і контейнерів, верстатів і устаткування, спецтехніки і інструментів з високолегованих сталей і інших різновидів нержавійки.
Будівництво та архітектура. Конструкції і елементи з різних видів нержавіючої сталі використовують в оздобленні фасадів, для декору внутрішніх приміщень тощо.
Меблева промисловість. Елементи з нержавіючої сталі використовуються при виробництві кухонних меблів, столів і стільців, гарнітурів і меблевих комплектів. З нержавійки роблять каркасні основи меблів, несучі та декоративні елементи.