Як працюють електронні торги
Винахід інтернету внесло різноманітність в життя людей, а також змінило підхід до торгівлі. Раніше для здійснення угоди купівлі-продажу потрібно було обов’язково перетнутися тому, хто продає і купує. Керівники підприємств або відповідальні особи шукали партнерів, їздили на зустрічі, вели переговори, підписували договори в паперовому варіанті. Наявність інтернет-простору, комп’ютерних версій документів і спеціалізованих сайтів спростило завдання. Розглянемо, як працюють електронні торги https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/tsini-na-kubometr-derevini-v-ukraini-na-elektronnih-torgah-tov-u/, які замінили старий варіант торгівлі.
Суть діяльності торгових інтернет-майданчиків
Поява електронних торгів – це прорив у сфері послуг, тому що завдяки їм продавати і купувати стало більш вигідно. Вони організовуються торговими інтернет-майданчиками, які отримують на даний вид діяльності ліцензію. Сайти таких організацій розроблені так, щоб кожен учасник торгів бачив пропозиції, що виставляються продавцями.
В результаті виходить, що компанія, яка бажає щось придбати, може познайомитися з усіма варіантами, наявними на даний момент і тими, що з’являються пізніше. Якщо якийсь варіант її влаштовує, дається згода і укладається угода. Весь процес покупки проходить набагато швидше, ніж при звичайній торгівлі і самостійному пошуку партнерів. Вигода полягає в наступному:
економії часу;
відсутності витрати коштів на поїздки;
великому виборі пропозицій;
швидкому досягненні домовленості.
До того ж, в онлайн-торгівлі беруть участь фірми, які пройшли певну перевірку. Адже для доступу до електронних торгів потрібно пройти первинну реєстрацію на сайті торгового майданчика. Це є гарантією, що угода відбудеться за умовленими домовленостями.
Електронні торги на УУБ
В Україні вже більше 24 років на фінансовому ринку працює Українська Універсальна Біржа (УУБ). За такий тривалий період компанія придбала неоціненний досвід організації електронних торгів. Для співпраці з нею і доступу до онлайн-торгівлі потрібно всього лише заповнити запропоновану форму на сайті. Даються такі відомості:
назва організації;
її адреса (юридична, поштова);
електронна пошта;
телефон;
банківські реквізити;
податковий номер;
інформація про керівника;
дані про людину, яка буде виступати від організації в електронних торгах.
Крім інформації в текстовому вигляді, потрібно завантажити деякі відскановані документи. Після отримання заявки на реєстрацію, формується договір на співпрацю з УУБ і візується двома сторонами за допомогою електронних підписів. На цьому офіційна частина закінчена і можна приступати до торгів.
На УУБ здійснюється продаж деревини, вугілля, газу, електроенергії, нерухомості, земельних ділянок, майна збанкрутілих підприємств. Майданчик більше 5 років співпрацює з системою держзакупівель Prozorro, де проводяться публічні аукціони. Якщо ви бажаєте взяти участь в електронній торгівлі, заходьте на сайт УУБ і залишайте заявку на реєстрацію. Ознайомитися з конкретними правилами торгівлі можна на YouTube каналі біржі.